Az Ashwagandhát különösen a vitalitásra, azaz a test és az elme általános állapotára gyakorolt pozitív hatása miatt értékelik. A withania somnifera fogyasztása ajánlott azoknak, akik erősíteni szeretnék fizikai kondíciójukat, és azoknak is, akiknek az élete megerőltető szellemi munkát, magas koncentrációt és nagy szellemi állóképességet igényel. Az Ashwagandha stresszellenes és stimulálja az agyi receptorokat, ami a növény gyökerében található számos glikovitanolid jelenlétével függ össze.
A kutatók szerint az ashwagandha antidepresszáns hatású is, és az ashwagandha alapú készítmények adagolásának hatása hasonló az imipramin alapú gyógyszerekéhez. Az ashwagandhát azoknak is ajánlják, akik más pszichológiai problémákkal küzdenek, mint például rossz hangulat, depresszió, de olyan betegségekkel is, mint a skizofrénia vagy bipoláris zavar, szorongás és neurózis.
A legújabb tanulmányok azt mutatják, hogy a növény hatékony lehet az Alzheimer-kór kezelésében. Patkányokon végzett vizsgálatok kimutatták, hogy az ashwagandha kivonatot kapott állatoknál az agyban a fibrózis kialakulásának folyamata akár 50 százalékkal is lelassult.
Az ashwagandhában található anyagok gátolják a neutropenia (túl kevés fehérvérsejt) kialakulását. A kemoterápiás kezelés alatt álló és egyidejűleg ashwagandha-készítményeket szedő betegek azt állítják, hogy javult az általános közérzetük, és kevésbé fáradtak. Continue reading